Podejście konsultacyjne do wsparcia IT

Podejście konsultacyjne do wsparcia IT

Osbługa informatyczna firm czyli informatyczne usługi dla biznesu.
Osbługa informatyczna firm bezpieczeństwo dla małych firm.

Ponieważ coraz więcej osób pracuje zdalnie lub w odległych lokalizacjach bez odpowiedniego zabezpieczenia, rośnie zapotrzebowanie na usługi wsparcia IT. Usługi te mogą pomóc w zapobieganiu kosztownym przestojom i cyberatakom. Zapewniają one również bezpieczeństwo zasobów cyfrowych oraz pomagają w identyfikacji i naprawie wszelkich wadliwych części. Zatrudniając usługi wsparcia informatycznego, zapewniasz stałe bezpieczeństwo swoich zasobów cyfrowych, co bezpośrednio wpływa na wyniki finansowe.

Wsparcie IT poziomu lub tier 2 wymaga większej wiedzy technicznej

Wsparcie IT poziomu lub warstwy 2 wymaga bardziej dogłębnej wiedzy niż standardowa osoba z działu wsparcia technicznego. Specjaliści ci są odpowiedzialni za diagnozowanie, rozwiązywanie i usuwanie problemów technicznych. Pracują również niezależnie od działu pomocy technicznej. W rezultacie mogą nie komunikować się bezpośrednio z użytkownikami końcowymi, ale oceniać incydenty i dostarczać rozwiązania.

Specjalista wsparcia technicznego II poziomu może posiadać wiedzę na temat oprogramowania lub sprzętu i może rozwiązywać problemy, odwołując się do bazy danych. Jeśli jednak obejście lub rozwiązanie nie jest dostępne, specjalista ds. wsparcia technicznego II poziomu utworzy raport o błędzie i poprosi programistów o jego naprawienie.

Wsparciem informatycznym poziomu drugiego zajmują się zazwyczaj inżynierowie wsparcia technicznego drugiej linii, technicy wsparcia klienta oraz analitycy wsparcia komputerów stacjonarnych. Technicy ci posiadają większą wiedzę techniczną i zazwyczaj specjalizują się w konkretnym obszarze technologii firmy. Są oni odpowiedzialni za ocenę i diagnozę problemu, a następnie często przekazują go pracownikom wsparcia IT warstwy 1 lub 2.

Oprócz posiadania bardziej specjalistycznej wiedzy, wsparcie IT poziomu II wiąże się również z wyższym poziomem wiedzy specjalistycznej. Technicy na tym poziomie są zazwyczaj zatrudniani przez pracowników wewnętrznych firmy lub przez zewnętrznych dostawców usług. Zazwyczaj mają swoją specjalizację i oceniają powagę problemu oraz to, czy jest on nowy czy stary. Mogą również używać bardziej zaawansowanych narzędzi diagnostycznych i przeprowadzać zaawansowane analizy danych.

Wsparcie IT jest często dostarczane za pośrednictwem różnych technologii, w tym czatu na żywo, SMS-ów, poczty elektronicznej, czatu i forów. Większe organizacje mogą również zatrudnić zewnętrzne wsparcie dla usług i aplikacji w chmurze. Wsparcie jest świadczone zarówno dla scenariuszy dostępu nienadzorowanego, jak i obsługiwanego. Dla większości organizacji poziom wsparcia jest oparty na wielkości i charakterze potrzeb informatycznych firmy.

Technicy poziomu II zapewniają szczegółowe rozwiązywanie problemów i wsparcie dla konkretnych produktów. Są dobrze poinformowani o danym produkcie i mają większe doświadczenie w pracy dla firmy. Pomagają również technikom L1, analizując ich problemy i szukając znanych rozwiązań.

Automatyzacja elementów help desk

Automatyzacja zadań help desk może być opłacalnym sposobem na zwiększenie wydajności działu pomocy technicznej. Proces ten zmniejszy obciążenie zespołu i pozwoli mu skupić się na złożonych zapytaniach. Pomoże im również poczuć większą satysfakcję z wykonywanej pracy. Pomimo tych zalet, wiele organizacji nadal woli wykonywać zadania help desk ręcznie. Organizacje te mogą twierdzić, że narzędzia automatyzacji są drogie, ale w większości przypadków w krótkim czasie zauważą zwrot z inwestycji.

Wiele badań wykazało, że firmy, które wdrażają zautomatyzowane funkcje help desk, odnotowują wzrost wydajności pracowników. Dotyczy to zwłaszcza analityków help desk, którzy często są zajęci rozwiązywaniem incydentów lub realizacją zgłoszeń serwisowych. Dzięki automatyzacji rutynowych zadań analitycy ci mogą skupić się na bardziej złożonych zadaniach, które ostatecznie przyniosą korzyści firmie. Co więcej, automatyzacja pozwala im skupić się na bardziej interesujących zadaniach, zwiększając ich motywację i satysfakcję z pracy. Co więcej, praktyka ta zmniejsza koszty związane z większą rotacją personelu.

Niektóre pakiety oprogramowania help desk są wyposażone w silnik automatyzacji, który może zautomatyzować powtarzające się zadania, takie jak przydzielanie biletów agentom, równoważenie ich obciążenia pracą i monitorowanie zadowolenia klientów. Inne zautomatyzowane funkcje obejmują odpowiedzi w puszkach i mapy cieplne biletów. Funkcje te pozwalają agentom skupić się na innych zadaniach, podczas gdy silnik automatyzacji zajmie się resztą.

Automatyzacja elementów help desk jest kluczowym elementem ogólnego sukcesu Twojej firmy. Pozwala ona na zmniejszenie obciążenia pracą personelu pomocniczego i szybsze zapewnienie klientom wsparcia online. Różne platformy oferują różne funkcje, a wiele z nich stanowi część większych, kompleksowych platform obsługi klienta. Oznacza to, że można skalować rozwiązania wsparcia, aby dopasować je do potrzeb biznesowych.

Automatyzacja zadań działu pomocy technicznej to świetny sposób na zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów. Problemy z hasłami są częstą przyczyną wizyt w dziale pomocy technicznej, a wdrożenie samoobsługowego oprogramowania do resetowania haseł może ograniczyć te wydatki. Ponadto może ono pomóc w zwiększeniu wysiłków na rzecz bezpieczeństwa.

Konsultacyjne podejście do wsparcia IT

Podejście konsultacyjne to sprawdzone i prawdziwe podejście do obsługi klienta i sprzedaży. Koncentruje się na budowaniu relacji i zapewnieniu dobrego ogólnego doświadczenia. Pomaga również w uzyskaniu większej ilości informacji o klientach docelowych i może pomóc w wymyśleniu lepszych produktów i usług. Oto kilka kroków w tym procesie.

Podejście konsultacyjne rozpoczyna się od oceny Twojej firmy i celów. Konsultant powinien przyjrzeć się punktom bólu i wyzwaniom, preferencjom klientów oraz wszelkim możliwościom przyszłego rozwoju i modernizacji. Konsultant przyjrzy się również budżetowi i szacunkowemu planowi rozwoju. Po określeniu potrzeb firmy, może on zalecić najlepsze rozwiązanie technologiczne dla Twojej firmy.

Koszt wsparcia informatycznego

Koszt wsparcia informatycznego może być bardzo zróżnicowany. To zależy od wielkości firmy IT, jak złożony jest system i ile czasu technicy spędzają pracując nad problemem. Poszczególni technicy komputerowi mogą pobierać opłaty od 65 dolarów za godzinę do 100 dolarów lub więcej za godzinę, w zależności od poziomu doświadczenia i dostępności danej osoby. Chociaż może to być dobra oferta dla niektórych firm, to nie jest idealny dla wszystkich firm.

Jak w przypadku każdego innego wydatku biznesowego, ważne jest, aby zrozumieć koszt wsparcia IT przed wyborem dostawcy. Niektóre firmy oferują płaską opłatę z bardzo małą ilością ukrytych opłat. Inne firmy oferują plany all-inclusive z minimalną ilością opłat dodatkowych. Firmy all-inclusive są all-inclusive nie bez powodu – są gotowe i czekają, aby rozwiązać Twój problem, kiedy potrzebujesz go najbardziej.

Jeśli chodzi o ceny, należy wziąć pod uwagę przeszłe koszty wsparcia IT, a także budżet firmy. Jeśli pracujesz z małym budżetem, prawdopodobnie będziesz chciał poszukać planu wsparcia IT z opłatą ryczałtową all-inclusive. W przeciwnym razie możesz wybrać firmę z planami płatności w czasie bloków.

Outsourcing wsparcia IT jest opłacalną opcją, jeśli chcesz zarządzać operacjami IT i zmniejszyć ryzyko przestojów oraz nieausztachetyzowanych kosztów. Dostawca usług MSP może współpracować z klientem w celu określenia stałych kosztów i uniknięcia niespodzianek na drodze. Wiele pakietów obejmuje usługi konserwacji, napraw i odzyskiwania danych po awarii.

Posiadanie dedykowanego zespołu wsparcia IT może sprawić, że świat biznesu będzie działał bardziej płynnie i efektywnie. Oznacza to również, że problemy nie będą miały wpływu na działalność biznesową, co oznacza mniej błędów i krótszy czas odzyskiwania danych. Wsparcie IT może również pomóc w opracowaniu strategii marketingowych i poprawić koszty operacyjne. W skrócie, zespół wsparcia IT może pomóc Ci chronić i inwestować w ofertę cyfrową i utrzymać firmę przed konkurencją.

Choć wiele firm nie korzysta z pomocy technicznej codziennie, wydatki mogą się szybko i łatwo zsumować w czasie. Jeśli zatrudnisz firmę zajmującą się wsparciem technicznym do obsługi Twoich potrzeb w zakresie wsparcia IT, otrzymasz wysokiej jakości usługi, które pobudzą Twoją firmę.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]